Łączna liczba wyświetleń

Obserwatorzy

niedziela, 6 czerwca 2010

Obraz kontrolny

Chwilowa przerwa w nadawaniu. Zaplanowany wypad do Paryża właśnie się rozpoczyna. Chociaż przyznam jak słyszę o tym co się dzieje w niektórych rejonach w związku z powodzią , to trochę mi głupio kiedy zastanawiam się , które spodnie spakować albo która bluzeczka będzie odpowiednia na rejs po Sekwanie.
Wiadomo , to truizm ,ale nieodmiennie w obliczu takich tragicznych wydarzeń dociera do mnie świadomość błahości moich problemów . Ale jednocześnie wiadomo ,życie musi iść na przód . A ja po prostu uczestniczę w tej karawanie.
Tak więc pakowanie trwa, ustalanie marszruty , sprawdzanie dokumentów ...ups okazało się ,że koleżanka zwana Dorotą  faktycznie na chrzcie dostała na imię Maria i trzeba było zmienić rezerwacje. Dwie minuty działań w necie ,a wizzair skasował 360 plnów ! Zgroza ! Ale dobrze , że jakoś tak  wychynął ten detal podczas luźnej rozmowy  dwa dni przed wyjazdem , a nie na lotnisku, bo być może wtedy po prostu nie wpuszczono by jej na pokład samolotu. Jedziemy na mała wycieczkę , która ma stanowić prezent dla maturzystów / Doroty / Marii :)/ córka , tak jak Tomek w tym roku kończy liceum/ oraz odstresowanie dla ich mam. Jako obraz kontrolny przedstawiam  fragment kilimu , który powstał z myślą o pewnej zaprzyjaźnionej mansardowej zamieszkałej piwniczce. Jest już prawie gotowy, tzn składa się z dwóch elementów , które tylko trzeba zeszyć no i zawiesić. Powtarzający się motyw to w terminologii patchworkowej " lecące gęsi". Jest to dosyć pracochłonny wzór  sporo surowca na niego potrzeba ale miałam dużo frajdy jak dobierałam kolorystycznie materiały tak aby  po stworzeniu już gotowego motywu rezultat był zadawalający. Niektóre próby nie były udane, tzn. czasami zbyt mało kontrastujące .
Ten kilim leży na szczycie moich napoczętych prac , które  TRZEBA wykończyć w trybie pilnym  , a na końcu znajduję się ekipa spod ciemnej gwiazdy :)


pozdrawiam serdecznie M.

1 komentarz:

Etykiety