Łączna liczba wyświetleń

Obserwatorzy

sobota, 22 maja 2010

Zielono mi...


Mamy okazje sie teraz przekonac jak groźna potrafi być niokiełznana natura , co prawda jak chodze na spacery do lasu i widze jak człowiek szczodrze dzieli się z naturą tym  czym ma , a zwlaszcza pozostałosciami po tym co miał to się nie dziwię , ze czasami ta natura z lekka wkurzona  pokazuje nam na co ją stać. Swoją drogą czasami  się zastanawiam ,ze te smieci do lasu same nie  poszły, ze te opony to wywiózl własciciel samochodu , a moze i nawet jakiegoś ładnego domku z trawniczkiem , i na dodatek bardzo gospodarny- zaoszczędzi na pojemniku ze smieciami. Więc natura  mówi nam od czasu do czasu , ze mna nie przelewki!
A tak przy okazji jutro są Zielone Swiatki , nie będę wnikac w  znaczenie świeta w terminologi kościoła katolickiego , to świeto jak  większość  wywodzi  się i tak z czasów pogańskich i dotyczy powitania rodzącej się po zimie przyrody . Inaczej mówiąc składamy pokorne pokłony naturze . Ja nie wiem czy Bóg istnieje ,ale wiem, ze to co mnie otacza jest niesamowite , niepojęte i piękne w kazdym zakamarku  ogrodu , lasu , łaki. I to jest boskie.
I tak dzisiaj cały dzien spędziłam w ogrodzie , kosząc , pielac , sadząc i podziwiając  niepojęte .
Zobaczcie , co drobny promyk słonac moze  uczynic z naszym widokiem z okna
To zdjecie  zrobione wczorajszym popoludniem

a to dzisiejszym pieknym porankiem
Ja w swoim ogrodzie postawilam na zielone ,niestety nie mam zbyt wiele czasu na pielgnowanie ogrodu , a zielone jakos tak samo rosnie :)


ale jakieś nieliczne  kwiatki też powoli i bardzo niesmiało się pojawiają , latem będzie lepiej  , mam
 nadzieje ,ze zakwitną róze , chociaz zima troche je pokierszowała , a tym czasem pojawił sie czosnek i pierwszy irysek



a poza tym mozna znalezc tyle wspaniałych  oko cieszących elementów w ogrodzie , które  nie potrzebowały  pomocy człowieka aby sie tam znaleźć


Pozdrawiam weekendowo , mam nadzieję , ze natura Wam nie zagraża  i nie pozostaje nic innego jak wyjśc jutro i się jej pokłonić

3 komentarze:

 1. Cudowny masz ogród. Widzę że też lubisz funkie. Piękny okaz na zdjęciu. U Ciebie już się czosnek ozdobny rozwiną .U mnie jeszcze nie pewniej jest zimniej . Pozdrawiam
  Danuta

  OdpowiedzUsuń
 2. O tak, chwasty są pierwsze w ogrodzie.Wczoraj przekonałam się o tym! Wreszcie można cieszyć się pobytem wśród zieleni. A brudasów wożących śmieci do lasu nie brakuje, nawet zużyte pralki i lodówki w środku lasu widziałam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Witaj w blogowym świecie:)Bardzo podoba mi się tekst o wieku i egoizmie:)A do ogrodu polecam niezapominajki- same rosną, same się wysiewają i długo kwitną.
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń

Etykiety